Mısır Vize Başvurusu

Mısır’a seyahat etmek için vize almak gerekli mi?

Mısır’a seyahat etmeyi planlayan tüm Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri, vize almakla yükümlüdür. Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, kısa süreli (6 ay içinde maksimum 90 gün) Mısır seyahatlerinde vize almak zorunda değildir.

Mısır Vizesi Nasıl Alınır?

Mısır vizesi başvurusu yapmak için, öncelikle hangi vize kategorisinde vize almaya ihtiyaç duyulduğu belirlenmelidir. Daha sonra gerekli belgeler hazırlanarak şahsen konsolosluğa başvuruda bulunulabilir. Başvuru şahsen gerçekleştirilebileceği gibi, konsolosluklar tarafından yetkilendirilmiş kurum ve kuruluşlar aracılığıyla da yapılabilir. Mısır vizesi başvuruları, konsoloslukların çalışma saatleri içerisinde yapılmalıdır.

Yeşil pasaport ile Mısır Vizesi

Yeşil pasaport sahiplerinin, Mısır vizesinden muaf olmaları için gerekli şart 6 ay içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde Mısır seyahati yapmaktır. Yeşil pasaport sahiplerinin kısa süreli seyahatleri için vizesiz ülkeye girişlerinde aranan koşul, pasaport geçerlilik tarihinin gezi bitiş tarihinden sonra 3 ay daha devam etmesidir. Yeşil pasaport sahipleri, 90 günden uzun bir seyahat planlıyorlarsa vize başvurusunda bulunmak zorundadırlar.

Mısır Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Mısır vizesi başvuru formu, Mısır konsolosluğu tarafından hazırlanmış ve tüm vize kategorilerinde başvuru yaparken beyan edilmesi zorunlu kılınmış bir belgedir. Bu form, konsolosluk yetkililerinin başvuru sahibi hakkında bilgi edinmesini sağlar. Mısır vizesi başvuru formu doldurmadan başvuru yapmak mümkün değildir. Mısır vizesi başvuru formu, başvuru sahibi tarafından şahsen ve İngilizce olarak doldurulmalı ve imzalanmalıdır. Mısır vizesi başvuru formunda beyan edilen tüm bilgiler, sunulan diğer vize evrakları ile uyum sağlamalı, çelişmemelidir.

Mısır Vizesi İçin Fotoğraf Kriterleri

Mısır vizesi başvurusu için 2 adet biyometrik fotoğraf sunulmalıdır. Fotoğraf ölçüsü 45x35 mm olmalı ve fotoğrafın arka planı beyaz olmalıdır. Fotoğraf, başvuru sahibinin tüm yüzünü açıkça göstermeli ve güncel halini gösteriyor olmalıdır. Üzerinde oynama yapılmış fotoğraflar kabul edilmez.

Mısır Vizesi Almak Zor mu?

Mısır vizesi alabilmek için gerekli şartların tümünün sağlanması halinde, mısır vizesi almak zor değildir. Başvuru sahibi daha önce aldığı vizelerde bir problem yaşamamışsa, yanlış belge beyan edilmemişse ve başvuru formu hatalı doldurulmadıysa, mısır vizesi almanın zor olduğu söylenemez.

Mısır’a Gidildiğinde Adres Kaydı Yaptırmak Gerekli mi?

Adres kaydı, yapılması gereken bir işlemdir. Mısır’da ikamet edeceğiniz adresin kaydı, davetiye mektubunu temin ettiğiniz kişi tarafından yapılmalıdır.

Mısır Vizesi İçin Ekspress Uygulama Söz Konusu mudur?

Mısır vizesi başvurularına konsolosluğa başvuruda bulunmak ve gerekli inceleme süresinin beklenmesi mecburidir. Mısır için ekspres uygulaması bulunmamaktadır.

Duyurular

Mısır İstanbul Konsolosluk vize başvuru saatleri

Mısır İstanbul Konsolosluğu vize bölümü yapılacak olan Mısır vizesi başvurularını haftaiçi hergün 10.00 ila 12.00 saatleri arasında ...
2020-10-29 11:58:26

Ramazan ayı nedeniyle Mısır Başkonsolosluk pasaport dağıtım saatleri

Mısır vize başvurularında bulunacak olan TC vatandaşlarının dikkatine! Mısır İstanbul Başkonsolosluğu ramazan ayı dönemince yapıla...
2020-10-29 11:57:01

Mısır İstanbul Başkonsolosluğu mesai saatleri

Mısır İstanbul Başkonsolosluğu haftaiçi hergün Pazartesi, Cuma 10.00 ila 16.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. ...
2020-10-29 11:46:34
Tüm Duyurular